Autopřehled - Přehled automobilů na českém trhu

Toyota

Seznam dostupných modelů:
Auris
Avensis
Avensis Combi
Aygo
Corolla Verso
Land Cruiser
Prius
RAV 4
Yaris

Popis a historie značky:

Před více než 60 lety v roce 1937 byla založena společnost Toyota Motor Co. Ltd. jako první vedlejší produkt společnosti Toyoda Automatic Loom Works, jedné z největších společností na světě na výrobu tkalcovských strojů, v jejímž čele stál ”král vynálezců” Japonska Sakichi Toyoda.

Po prodeji patentových práv na jeden z jeho strojů byly na světě dotace pro vývoj a zkušební konstrukci prvních automobilů Toyota a pro konečné uvedení na trh jejich prvního malého vozu (SA model) v roce 1947.

Nyní, na prahu 62. výročí můžeme říci, že tehdy teprve začínající Toyota Motor Company, kterou založil Kiichiro Toyoda, syn pana Sakichi, se vypracovala v přední společnost, jakou je dnes.

Ale podobně jako kterákoli jiná společnost nebyla ušetřena problémů růstu. V roce 1950 prožila Toyota svoji první a jedinou stávku. Výsledkem této stávky bylo, že zaměstnanci i vedení podniku se pevně přimklo k zásadám vzájemné důvěry a oddanosti. To zůstalo filozofií této společnosti, která přispívá k růstu společnosti i dnes.

Koncem 50. let se zlepšily i produkční systémy a výsledkem bylo vytvoření systému ”Toyota Production System ". Na základě zásad metod Jidoka, Just-in-Time a Kaizen pomáhá systém redukovat zásoby a nedostatky v rámci našich aktivit po celém světě.

Výroba automobilů mimo Japonsko začala v roce 1959 v malém závodě a Brazílii a pokračovala zvětšováním sítě zahraničních podniků. Toyota věří při umísťování svých činností v to, že poskytne zákazníkům výrobky, které potřebují, a tam, kde je potřebují. Tato filozofie vytváří vzájemně prospěšné dlouhodobé vztahy s místními dodavateli a pomáhá společnosti plnit svoje závazky k mnoha závodům v zemích po celém světě.

Kromě výroby má Toyota i globální síť zařízení pro návrhy a ”výzkum a vývoj”, zahrnující tři hlavní trhy s automobily - Japonsko, Severní Amerika a Evropa.

V každém společenství, kde Toyota působí, snaží se být spolehlivou obchodní společností. To znamená, že si vytváří úzký vztah k lidem a organizacím v daném společenství, aby prohloubila atmosféru vzájemné prosperity. Po celém světě se Toyota s nadšením účastní všech komunálních aktivit od sponzorování vzdělávacích a kulturních programů až k mezinárodní výměně a výzkumu.

Dnes je Toyota třetí největší výrobce automobilů na světě a to v prodeji jednotlivých vozů i čistém zisku. Je to zdaleka největší japonský výrobce automobilů a vyrábí více než 4,5 milionů vozidel ročně, což odpovídá jednomu vozu každých šest sekund. Za dobu, než přečtete tento odstavec, vyrobíme alespoň tři nebo čtyři další automobily!

Příběh, který trvá desetiletí.

V roce 1962, čtvrt století poté, co první Toyota sjela z japonské výrobní linky, vyvezla společnost svůj první vzorový osobní vůz do Dánska. To měl být začátek něčeho velkého a trend pokračoval až do dalšího desetiletí.

V roce 1971 Toyota založila svůj první evropský společný montážní závod v Portugalsku. Jen o pět let později se prodal jeden milion vozů evropské Toyoty. Dnes si Toyota získala titul nejlépe se prodávající japonské značky automobilů v Evropě a prodalo se přes 4,3 milionů vozů Toyota, což vše napomáhá volnému pohybu osob a zboží po Evropském společenství.

Tajemství úspěchu je jednoduché: Výzkum a vývoj společnosti Toyota představuje vynikající standard v automobilovém průmyslu a je důkazem absolutního pochopení specifických potřeb Evropy. Je to vidět ze způsobu, jak strukturujeme naše aktivity v Evropě. Od návrhu až k výrobě náhradních dílů a servisu jsme plně integrovaní.

Na příklad v Bruselu máme Technické středisko od roku 1987, kde nadšení evropští vědci a vývojoví pracovníci přímo zvyšují svůj podíl, aby vytvořili evropský vůz pro evropské potřeby, ať je vyroben kdekoli.

Navíc ve všech zemích, kde se Toyota prodává existují školicí střediska, která se snaží přeměnit oddanost a nadšení do něčeho speciálního, co způsobilo, že Toyota je tak známá na silnicích Evropy.

Dnes asi 45 000 zaměstnanců pracuje pro Toyotu v Evropě v řadě oblastí: tisíce různých dovedností spojených do jedné unikátní automobilové společnosti, jejíž každý výrobek je výrazem lidské podoby technologie.

Celoevropská spolupráce je tak úspěšná, že dnes dokonce vyvážíme naše výrobky do Japonska! Jsme jak evropští, tak Toyota. A něco víc evropského už nikde nedostanete.
Distributor:

 Toyota Motor Czech, spol. s r.o.

 Šafránkova 1
 155 00, Praha 5

 tel.:  255 706 800 
 tel.:  255 706 870 homolagace individuálních dovozů, přestavby
 fax:  255 706 890

 info@toyota.czInfo:
dnes je: 26.05.2024
svátek má: Filip
IP: 44.223.39.67
prohlížeč: Jiný, nezji�těno
OS:

přidat do oblíbených

Nejlépe hodnocený vůz:
Peugeot - 5008
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocenípočitadlo w-software.com

© 2006 - 2024 Autopřehled.cz
technické parametry a ceníky jsou převzaty z materiálů oficiálních distributorů
realizace: w-software.com
běží na RS w-publicator  | Katalog digitálních fotoaparátů  | Guitar Accesories  | Dřevostavba svépomocí |  Inzerce nemovitostí
LED bulbs |  Geolokace, IP location |  Náramkové hodinky |  LED žárovky |  Minipočítače.cz |  RC modely |  Cheap Android
Cheap Watch |  Online hry |  Burza domén |  Smartphone 1